پايگاه جامع سلامت، آموزش و هوشمندي كودكان مطابق با استانداردهاي جهاني و بومي

پرسشهای متداول

دانلود فایل بروشور الکترونیکی مهدخانگی

چه ضرورتی دارد که در این برنامه ثبت نام کنم؟

در طول سال های آغازین زندگی، مغز در حال رشد و شکل گیری است و حجم زیادی از آن شکل می‎گیرد. تجربیات و ارتباطاتی که کودک دارد، در کنار تغذیه و سلامتی او، می‎تواند روی این شکل‎گیری مغز تأثیر بسیار زیادی بگذارد. تجربیات مثبت به مغز کمک می‎کند تا به طور سالمی رشد و توسعه یابد اما تجربیات منفی جدی مانند نادیده گرفتن و بی توجهی به کودک یا سوء استفاده از او، آسیب بسیار شدیدی به رشد و تکامل مغزی کودک خواهد زد و مشکلات رفتاری و احساسی زیادی در آینده‎ی کودک به بار خواهد آورد. بنابراین تجربیاتی که یک کودک در طول سالهای آغازین رشد خود دارد، می‎تواند یادگیری او را بهتر و سریع‌تر کند یا اینکه آن را مختل نماید.

مهمترین نکته ای که باید به آن توجه نمایید این است که مغز تنها عضوی از بدن است که وقتی انسان به دنیا می‎آید، به طور کامل رشد نکرده است.

در طول 3 سال اول زندگی، میلیاردها شبکه ارتباطی میان سلول های مغزی در حال شکل گیری است و تجربیات و ارتباطات کودک در طول سال های آغازین زندگی بر چگونگی رشد و شکل گیری مغز او اثر فراوانی می‎گذارد. 80 درصد مغز کودک تا قبل از هشت سالگی شکل می گیرد. همین امر باعث شده که بسیاری از کشورهای پیشرفته بودجه قابل ملاحظه ای را به آموزش های کودکان زیر پنج سال اختصاص دهند زیرا با انجام تحقیقات مختلف به این نتیجه مهم دست یافته اند که میزان اثربخشی آموزش ها در سنین کودکی بیش از هر سن دیگری است و بهره وری نیروی انسانی آنها با آموزش کودکان در سنین زیر پنج سال بسیار بیشتر خواهد شد.

مهم ترین نکته ای که باید به آن دقت نمایید این است که آموزش در سنین کودکی بر شکل گیری ساختار شبکه های درون مغز تاثیر بسیار بالایی دارد و آینده کودک به طور کامل تحت تاثیر این ساختار خواهد بود.

تحقیقات متعدد و بسیار معتبر در دنیا نشان داده است که کودکانی که از بدو تولد تا 5 سالگی آموزش های مناسبی دریافت کرده اند، در آینده در تحصیل و شغل و زندگی خانوادگی بسیار موفق تر می باشند و وضعیت مالی آنها بهتر از کودکانی است که در این آموزش ها شرکت نکرده اند.

 

برنامه مهدخانگی چه ویژگی هایی دارد؟

 

 • اعتبار علمی و جامعیت بسته آموزشی

-  این برنامه براساس جدیدترین الگوهای آموزشی طراحی شده و اجرای آن رشد و تکامل یکپارچه کودک را مورد توجه قرار داده است.

- فعالیت های این برنامه برای گروه های سنی مختلف از بدو تولد تا 5 سالگی تفکیک شده است.

- با ثبت نام در این برنامه، چنانچه کودک شما به مهدکودک نمی رود، از آموزش های لازم به طور کامل بهره مند می شود و شما به عنوان بهترین مربی کودک، او را آموزش خواهید داد.

- این برنامه به وب سایت www.mahdekhanegi.com  وصل شده و شما می توانید از طریق ثبت نام در آن، برای خودتان صاحب یک صفحه‎ اختصاصی شده و فرآیند رشد کودک خود را داخل آن ثبت کنید. همچنین می‏توانید با دیگر والدین وارد همکاری و گفتگو شوید.

- در کنار این برنامه می‎توانید از خدمات آموزشی، رویدادهای اجتماعی (مراسم و جشن)، مشاوره و مسابقه‎های مختلف استفاده کنید.

 

 • راحتی و آسانی اجرا

- فعالیت‎های این برنامه برای خانواده‎ها کاملاً قابل اجراست و نیازی به آموزش پیچیده ندارد و پیشنهادهای لازم برای اجرای بهتر فعالیت‌ها در قالب نکات لازم آورده شده است.

- طرح درس ها و برنامه‎ روزانه هفتگی و ماهانه از قبل آماده شده و شما برای یک سال کامل برنامه دارید.

- می‏ توانید با ترکیب فعالیت ها برای موضوع مورد نظر، فعالیت غنیتری درست کنید.

- از این برنامه به صورت 24 ساعته استفاده کنید و هیچ محدودیتی در استفاده از آن ندارید. این برنامه نیاز به داشتن زمان خاص و ... ندارد.

- از این برنامه می‌توانید به صورت الکترونیکی روی هر دستگاهی استفاده کنید.

- از مواد تکمیلی بسته نیز می توانید استفاده کنید. (موسیقی‎ها، کتاب ها، و ...)

 

 • به صرفه بودن از نظر مالی

- در این برنامه شما یک بسته‎ آموزشی فقط برای آموزش الفبا یا اعداد نمیخرید. همه‎ بستههای آموزشی را در یک برنامه دریافت میکنید و برای تمام سال کودک برنامه دارید.

- اجرای فعالیت‎‎های این بسته با مداد و وسایلی است که هزینه‎ آنچنانی ندارد.

-  کودک بعد از مدتی از اسباب‎بازی‎ها یا بسته‎های آموزشی خود خسته می‎شود اما در این برنامه چنین چیزی اتفاق نمیافتد. او هر روز دسته‎ای از فعالیت‎ها را تجربه می‎کند که برایش تازگی دارند.

- شما می‎توانید این برنامه را به صورت کاملاً دیجیتالی تهیه کنید یا آن را به صورت چاپ شده بخرید.

 

 • قابلیت انطباق با شرایط شما

- با جستجو در این برنامه، فعالیت هایی را که متناسب با کودکتان است، انتخاب و اجرا کنید.

- هر کدام ا زبازی‎ها و فعالیت ها را می‎توانید متناسب با سن و سال و توانمندی‏های کودک خود اجرا کنید.

 

آیا برنامه زیر نظر روانشناسان تهیه شده است؟

مشاوران ارشد این تیم همگی از پیشکسوتان روانشناسی رشد کودک می باشند و این برنامه با همکاری و همفکری خبرگان، کارشناسان و روانشناسان کشوری تهیه شده است. نظریات روانشناسی مورد استفاده برای تهیه این بسته را می توانید در قسمت مبانی تئوریک در وب سایت مهدخانگی www.mahdekhanegi.com و نیز در انتهای کتابچه راهنمای والدین مطالعه فرمایید. همچنین در طول اجرای این برنامه نیز روانشناس و کارشناسان آموزش دیده، شما را یاری و راهنمایی خواهند کرد. از تجربیات دیگر این تیم، می توان به تهیه بسته خلاقیت و کارآفرینی کودکان کارآ و کوشا و نیز برنامه تلویزیونی کارآ و کوشا اشاره نمود که دوره تربیت مربی آن نیز در بیش از ده استان کشور برگزار گردید.

 

برنامه دارای چه اجزا و مشخصاتی است؟

 • بسته آموزشی روزانه
 • پرونده رشد ویژه کودک شما:
 • مواد آموزشی تکمیلی
 • جشن‎ها و مراسم گروهی
 • فیلم های آموزشی
 • دوره‎های آموزشی
 •  مشاوره
 •  باشگاه مادران و باشگاه کودکان
 • برنامه توسعه ویژگی های شخصیتی

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص هر یک از این موارد، بروشور برنامه مهدخانگی را از وب سایت مهدخانگی یا کانال تلگرام مهدخانگی دریافت و مطالعه نمایید.

به غیر از بسته آموزشی چه خدمات دیگری دریافت می‌کنیم؟

 • با ثبت نام کودک در برنامه مهدخانگی و دریافت بسته آموزشی، کودک دارای یک پرونده رشد با کد پرونده اختصاصی خواهد شد که در قسمت وب سایت اختصاصی طرح قابل دسترسی می باشد. همچنین در صورتی که برای اجرای فعالیت ها نیاز به راهنمایی داشتید می توانید از طریق ایمیل یا تلگرام با ما در ارتباط باشید.
 • در طول اجرای برنامه و با فواصل زمانی مشخص، فرم های ارزیابی رشد کودک برای شما ارسال می گردد تا بر اساس مشاهدات خود، سوالات آن را پاسخ داده و برای ما ارسال نمایید. پس از بررسی فرم ها، راهنمایی های لازم برای بهتر شدن مستمر کودک شما توسط روانشناسان ارائه و فعالیت های آموزشی ویژه برای کودک شما ارسال خواهد گردید.
 • با ثبت نام در این برنامه می توانید از خدمات مشاوره تکمیلی استفاده نمایید. این دسته از خدمات مشاوره به صورت تلفنی یا حضوری است و مزیت آن نسبت به دیگر خدمات مشاوره، تسلط مشاوران طرح بر برنامه آموزشی و ارائه راهنمایی های لازم و مرتبط با کودک شما می باشد.

 

برنامه از چه زمانی شروع می‎شود؟

شروع این برنامه از آغاز تیرماه می باشد و توصیه ما به خانواده های دارای فرزند زیر شش سال این است که از ابتدای این برنامه در آن ثبت نام نمایند. اما چنانچه به هر دلیل زمان ثبت نام در ابتدای برنامه را از دست دادند، می توانند هر زمان که تمایل داشتند در برنامه ثبت نام نمایند. کارشناسان ما به آنها روش آغاز برنامه را آموزش خواهند داد.

 

از زمانی که در برنامه ثبت نام کنم، چند روز طول می کشد تا لوح فشرده آن  به دست من می‌رسد؟

زمان دریافت لوح فشرده بسته آموزشی، بر اساس روش انتخابی شما جهت دریافت بسته متفاوت است. در روش پستی بین یک تا پنج روز و در روش ارسال با پیک، حداکثر ظرف مدت بیست و چهار ساعت لوح فشرده بسته آموزشی را دریافت خواهید کرد.

پس از دریافت بسته آموزشی چه کارهایی باید انجام بدهم؟

ابتدا راهنمای والدین را مطالعه نمایید. سپس کتاب فعالیت های آموزشی را بررسی کنید و چنانچه سوالی داشتید برای ما ارسال نمایید. همچنین می تواند به برنامه کارگاه های آموزشی مهدخانگی ویژه والدین، در وب سایت مراجعه کرده و در آنها ثبت نام نمایید. در صورتی که در این کارگاه ها شرکت نمایید، در پایان یک سال، گواهینامه قبولی در برنامه پرورش کودک و مدال مادر یا پدر برتر را دریافت خواهید کرد.

آیا همه فعالیت های برنامه را باید انجام دهم؟

با مطالعه راهنمای والدین متوجه خواهید شد که اجرای این برنامه و فعالیت های آن بر اساس زمان و شرایط شما قابل تغییر می باشد. توصیه ما این است که فعالیت های هر روز را به طور کامل انجام دهید اما اگر این امر برایتان میسر نمی باشد، فعالیت های هر روز را به نحوی انتخاب کنید که تنوع آنها حفظ شود.  مثلا اگر یک روز نتوانستید فعالیت حرکتی را انجام دهید، روز بعد حتما یک فعالیت حرکتی را اجرا کنید تا توازن برنامه آموزشی حفظ شود.

اگر سئوالی برایم در حین اجرا پیش آمد چه کار کنم؟

از طریق وب سایت مهدخانگی، ایمیل یا ارتباط با ادمین کانال تلگرام مهدخانگی آن را با ما در میان بگذارید تا کارشناسان طرح در اسرع وقت پاسخ لازم را برای شما ارسال نمایند.

ارزیابی به چه صورت است؟

ابتدا فرم های ارزیابی رشدی برای شما ارسال می گردد تا آنها را در مواعد زمانی مشخصی تکمیل و برای وب سایت مهدخانگی ارسال نمایید. پس از بررسی فرم ها، راهنمایی های لازم برای بهتر شدن مستمر کودک شما توسط روانشناسان ارائه و فعالیت های آموزشی ویژه برای کودک شما ارسال خواهد گردید.

آیا برنامه به صورت ماهانه تمدید می‎شود؟

در برنامه مهدخانگی، هر ماه دو تم آموزشی وجود دارد که به طور مجموع برای حداکثر بیست و پنج روز و به صورت روزانه برنامه آموزشی طراحی شده است. هر سه ماه یک بار شما هزینه تمدید ثبت نام را پرداخت می نمایید و سپس بسته آموزشی سه ماه بعد را دریافت خواهید کرد.

در پایان برنامه چه کاری انجام می‎شود؟

در پایان برنامه، گواهی نامه دوره مهدخانگی و جشن پایان دوره برای کودکان برگزار خواهد شد. همچنین برای والدین نیز گواهینامه قبولی در برنامه پرورش کودک صادر خواهد شد و  مدال مادر یا پدر برتر را دریافت خواهید کرد به والدین موفق هدایایی اهدا خواهد شد.

من چند کودک دارم. آیا باید برای هر کدام برنامه جداگانه‎ای ثبت‎نام کنم؟

بله. با توجه به اینکه در این برنامه خدمات ارزیابی و آموزش به طور جداگانه ارائه می شود، ثبت نام برای هر کودک ضروری است.

 

از چه راه هایی می‎توانم نظراتم را با شما در میان بگذارم؟

راههای ارتباطی شما با این برنامه شامل موارد زیر می باشد:

وب سایت مهدخانگیwww.mahdekhanegi.com

کانال تلگرام@mahdekhanegi

از کجا مطمئن شوم فعالیت را درست اجرا می‎کنم؟

اگر در مورد شیوه اجرای فعالیتی تردید دارید، سوال خود را با کارشناسان برنامه در میان بگذارید.

برنامه را چطور خریداری کنم؟

از طریق درگاه پرداخت وب سایت مهدخانگی www.mahdekhanegi.com

یا واریز وجه به شماره حساب    0200024732005 به نام عطیه فلاح شهیدی بانک پارسیان  و ارسال فیش پرداختی به ایمیل  info@mahdekhanegi.com

هزینه ثبت نام در برنامه مهدخانگی چه مبلغی است؟

هزینه ثبت نام ماهانه در این برنامه به ازای ماه اول 60 هزار تومان و در ماه های بعدی تنها 50 هزار تومان می باشد.

 

 

 

To Top ↑